Prima pagină FAQ Autentificare
NightMusic.ro
Promoting Electronic Music
Pagina 4 din 4 [ 38 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect

Primul mesaj necitit Versiune printabilă
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator
Mesaj Re: Hardstyle trance Hard dance Scris: Mie Feb 25, 2009 11:35 am
Todd
Neconectat
Voluntar
qlimax e ... nebunie .. numa' cand te uiti la filmuletele de prezentare.. belea .. psy trance si goa ascultam si eu acum 4 ani .. si nu as zice nu sa ascult din nou .. psy goa e de-a dreptul nebunesc .. nu aveti nici o idee cat de mult se muncesc baietii sa scoata ceva de calitate .. production wise

- dude .. you only did the beat and the bass ..
- yeah .. so ? do you need more ? because i can get more bass if you want ...
Mesaj Re: Hardstyle trance Hard dance Scris: Vin Feb 27, 2009 11:41 pm
bj3y
Neconectat
Membru fondator
Dah, cu toate ca in ultima vreme qlimax e mai mult pe hardstyle....
Totusi... a asc careva mel ?

A day in without trance is wasted day of my life
Mesaj Re: Hardstyle trance Hard dance Scris: Sâm Feb 28, 2009 10:47 am
bi.unknown
Neconectat
Voluntar
dap .tocmai am terminat de ascultat

nebunie ...ce pot sa zic..mie una imi aduce aminte de seria Saw :roll:

thanks bjey for sharing with us >:D<

Iubirea este ,mai presus de toate ,un dar pe care ti-l faci tie insuti .
Mesaj Re: Hardstyle trance Hard dance Scris: Sâm Feb 28, 2009 12:45 pm
bj3y
Neconectat
Membru fondator
Da, cu placere :)
De multe ori as vrea sa fiu egoist, pentru ca nu oricine merita muzica buna, nu toti stiu sa aprecieze muzica de calitate.
Dar apoi .... imi aduc aminte de o vorba de la Dalai Lama : Impartaseste cunostintele si stiinta ta cu cei din jur, ca o cale de a atinge nemurirea.
Tocmai de asta o sa incerc sa va dau ce am mai bun, cel putin in materie de muzica :)
Si ca sa nu credeti ca vorbesc aiurea.... ia luati de-aici torent ce l-am gasit ieri proaspat uploadat pe 27.02.2009, de la anonimul party ... Qlimax 2008 :roll: :lol:
Merita downloadat, e .... bestial, e dvd complet cu filmulete, interviuri, etc.... toate la calitate super :)
Deci .... nu e un simplu dvd, nu sunt simple filmari de la un party... e un SPECTACOL ! Trust me :D

Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

A day in without trance is wasted day of my life
Mesaj Re: Hardstyle trance Hard dance Scris: Sâm Feb 28, 2009 8:22 pm
bi.unknown
Neconectat
Voluntar
WE LOVE BJEY :x:X:x

sa ne traiesti mate !

Iubirea este ,mai presus de toate ,un dar pe care ti-l faci tie insuti .
Mesaj Re: Hardstyle trance Hard dance Scris: Joi Sep 03, 2009 10:14 am
MironV
Neconectat
Voluntar nou
Salutari.
Sunt ceva persoane in Romania ce asculta muzica HARD.
Din cate stiu Hardstyle e sub-gen Hard Trance, iar Gabber si Happy Hardcore spre exemplu sub-gen Hardcore Techno.

Nu pot zice ca stilul este extraordinar...insa e al naibii de energizant si asta conteaza, doar ca nu e prea promovat la noi - poate mai bine asa poate mai rau.

O sectiune a forumului Global HardStyle dedicata Romaniei exista si aici: http://www.globalhardstyle.com/forum/vi ... 929f1eedee

MELBOURNE SHUFFLE:
Am sa fac insa o legatura intre Hardstyle si dans. Iar cea mai raspandita forma de dans este Melbourne Shuffle ( http://en.wikipedia.org/wiki/Melbourne_Shuffle )
Exemplu video:



Am reusit sa strang un grup de shuffleri romani in ultimile luni si desi suntem din diferite parti ale tarii, ia numarul nu e foarte mare (undeva la 10-15) totusi vreau si vrem sa organizam un meet. Exista o posibilitate sa reusim sa ne adunam chiar la vreun eveniment NightMusic din viitorul foarte apropiat.
Cam atat...
Mesaj Re: Hardstyle trance Hard dance Scris: Joi Sep 03, 2009 6:00 pm
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Nice info & thoughts :)

Cu cea mai mare placere va putem fi gazda la un event, doar ca trebuie sa gasim si un dj de hardcore. Sau daca nu, facem ceva mai privat, veniti cu muzica voastra si lasam sa mearga de pe un laptop. Oricum se poate realiza,fara probleme. Si vom si scoate in evidenta eventul ;)

Keep it up!
Mesaj Re: Hardstyle trance Hard dance Scris: Vin Sep 04, 2009 9:51 am
bj3y
Neconectat
Membru fondator
eu demult imi doream sa facem un event mai hard, chiar daca nu ar avea asa priza la public, dar macar ar constientiza ca exista si asa ceva :lol:
e foarte buna initiativa voastra, luati si va antrenati, pregatiti un program bun, si putem organiza un event in jurul programului vostru.
multa bafta :D

A day in without trance is wasted day of my life
Pagina 4 din 4 [ 38 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect  


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
Mergi la:  
Afişează mesajele din ultimele: Sortează după
cron

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Ora este UTC+02:00 UTC+2
subMerged by redhair