Prima pagină FAQ Autentificare
NightMusic.ro
Promoting Electronic Music
Pagina 1 din 1 [ 3 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect

Primul mesaj necitit Versiune printabilă
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator
Mesaj Dos Rumanos Scris: Mie Apr 08, 2009 11:02 pm
Rumano Rizado
Neconectat
Voluntar
Dos Rumanos este o echipa formata din 2 dj, eu si Dj X (care sper sa dea reply in topicu asta) asa deci, ce scriam... am vrut sa descriu echipa intai care s-a infiintat acu 1 an (oh the memories) si speram sa tina cat mai multi ani. :lol: Cat despre fiecare in parte, va zic intai despre mine si X continua cu reply-ul care va urma desigur.

Ma numesc Petrila Ionut-Catalin, am 20 de ani si sunt de loc din Suceava mutat apoi si cu resedinta curenta in Falticeni. Rumano Rizado este numele meu de "scena", in traducere din spaniola Romanul Cretz. Va dati seama ca porecla mea e Cretu. Ok, am lamurit chestia asta. Muzica mi-a placut dintotdeauna. Am dezvoltat o pasiune enorma pt pian dar nu am avut posibilitatea de a studia pianul (this sucks). :evil: Anyway, de pe la 10 ani am inceput sa dau de muzica electronica, in special hard dance, techno, d'n'b... etc, parca tin minte ca ascultam Scooter, The Prodigy... ca urmare pe la 15 ani sa dau ulterior de electro, house, progressive, tech, minimal... De vreo 2 ani incoace am pus mana pe playere si continui sa ma uimesc singur de ce chestiutze mai descopar pe parcurs. Acum sunt student in anul 2 la Facultatea de Litere si Stiinte ale Comunicarii, engleza-romana. Cam atat...

genuri preferate: tech house, electro, minimal
artisti preferati - pe electro: Sebastian Ingrosso, Sebastian Leger, Dirty South, Ida Engberg, Bart B More, D.O.N.S, DBN, NARI & MILANI, Steve Angello, DEADMAU5, Kurd Maverick, Jerry Ropero, Albin Myers, John Dahlback, Prok & Fitch
pe tech-house, minimal: Danny Howells, Steve Lawler, Desyn Masiello, Lee Burridge, Carl Cox, King Unique, Smokin Jo, David Morales, Scumfrog, Lemon 8, Nic Fanciulli, James Zabiela, Dj San, Bobby D’ambrosio, Nick Bridges
si romanasii nostri: Dj Optick, Emil Lassaria, Vali Barbulescu, B-Noise, Livio & Roby, Dj Andi, G.I.C, Mihai Popoviciu, Horace Dan D., Paul Damixie

Dos Rumanos Live Session




abia asteptam luna iunie sa ne inscriem si noi in asociatie :mrgreen:

good day! :D
Mesaj Re: Dos Rumanos Scris: Joi Apr 09, 2009 8:07 pm
DjScorpyon
Neconectat
Voluntar
Nice bio. Dar puteti veni si acum, ca voluntari. Fiti calmi, nu va punem la maturat din prima zi :d
Mesaj Re: Dos Rumanos Scris: Joi Iun 18, 2009 10:11 am
djedd0
Neconectat
Voluntar
Saptamana viitoare e ultima zi in care va puteti inscrie in asociatie !!
Nu ratati sansa !
Pagina 1 din 1 [ 3 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect  


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
Mergi la:  
Afişează mesajele din ultimele: Sortează după
cron

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Ora este UTC+02:00 UTC+2
subMerged by redhair