Prima pagină FAQ Autentificare
NightMusic.ro
Promoting Electronic Music
Pagina 1 din 3 [ 25 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect

Primul mesaj necitit Versiune printabilă
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori
Mesaj Test 10 intrebari Scris: Joi Ian 15, 2009 10:27 am
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Dupa cum am discutat la sedinta, aici e locul unde puteti propune intrebari pentru testul ce va trebui trecut de fiecare persoana ce doreste sa fie membru Night Music Suceava.

Acest test este necesar deoarece noi, fiind persoanele ce promovam muzica electronica altora, trebuie sa avem cultura generala despre ea. Iar acest lucru se verifica prin 10 intrebari generale despre muzica electronica, intrebari de bun simt, ceea ce ar trebui sa stie orice membru Night Music.

In curand vom oferi pe www.NightMusic.ro in sectiunea "Muzica electronica" informatii in limba romana, pentru toti cei pasionati de aceasta forma de manifestare.

Momentan, ce intrebari cu nota generala propui pentru acest test? Ce crezi ca ar trebui sa stie fiecare membru Night Music in viziunea ta?
Mesaj Re: Test 10 intrebari Scris: Joi Ian 15, 2009 12:02 pm
bj3y
Neconectat
Membru fondator
Dati exemplu de macar 5 stiluri ale muzici electronice.
Ce inseamna BPM ?
Ce anume iti place mai mult la muzica electronica fata de alte stiluri muzicale ?

A day in without trance is wasted day of my life
Mesaj Re: Test 10 intrebari Scris: Joi Ian 15, 2009 2:03 pm
AmnezicDJ
Neconectat
Voluntar nou
Da exemplu de cel putin 2 tipuri de mixaj
Mesaj Re: Test 10 intrebari Scris: Joi Ian 15, 2009 2:09 pm
AmnezicDJ
Neconectat
Voluntar nou
Enumera 2 functii de pe un cd player .......
Mesaj Re: Test 10 intrebari Scris: Joi Ian 15, 2009 2:21 pm
NiCoTyN
Neconectat
Fost membru
Amnezic.... intrebari si pentru ascultatori.... REPET ... poate nu au inteles unii..dar asa cred eu... NU SUNTEM UN ONG DE DJ'II EXCLUSIV... zic eu...

Tre' sa punem intrebari separate pentru persoane separate.... daca vine cineva de exemplu care zice ca el asculta trance... stie ce e trance... sau asculta electro..stie ce e electro... atunci ii punem intrebari despre acel stil... de ce sa ii punem intrebari si despre altele? Ca dat exemple..sunt de acord cu bj3y + restul intrebarilor propuse de el.

Sau intai ii intrebam daca sunt dj sau ascultatori sau ce vor sa fie? :?: :?:

Trebuie lamurita MUUUUUUULT chestia asta cu intrebarile.... parerea mea

Ţie... popor ingrat... nu-ţi va rămâne nici cenuşa mea !!!
Mesaj Re: Test 10 intrebari Scris: Joi Ian 15, 2009 2:27 pm
AmnezicDJ
Neconectat
Voluntar nou
.....am crezut ca poate e numai pt dj :D.....scz.....
Mesaj Re: Test 10 intrebari Scris: Joi Ian 15, 2009 2:28 pm
AmnezicDJ
Neconectat
Voluntar nou
uite o intrebare care ar putea fii si pt ascultatori

Enumera cate un dj din trance house si techno.......eu zic ca e buna pt ascultatori :D
Mesaj Re: Test 10 intrebari Scris: Joi Ian 15, 2009 2:37 pm
NiCoTyN
Neconectat
Fost membru
ar merge.... dar daca asculta EXCLUSIV doar un stil? si nu stie ? atunci ce facem il picam? :?: :?: ;)

Ţie... popor ingrat... nu-ţi va rămâne nici cenuşa mea !!!
Mesaj Re: Test 10 intrebari Scris: Joi Ian 15, 2009 3:55 pm
Adynis
Neconectat
Voluntar
1. aia cu bpmu ii buna ..
2. spune 5 genuri de muzica electronica
3. ce gen de muzica preferi ? Ce alte genuri iti mai plac ?
4. spune 3 dji/producator are mixeaza/produc genul tau
5. ce bpm are trance-u ? de ex (culmea ar fi sa spuna ca are 110 :))) )
6. ...ce gen mixeaza Tiesto ? :))
7. da 3 exemple de playere ... ( nu de alta dar mai sunt unii care inventeaza noi modele :)) )
8. ce face butonul de cue ?

* Am putea folosi si intrebari de inceput ..ca sa aflam fiecare ce isi doreste si ce stie
cum ar fi ...1 . care este dju tau preferat? Pe cine cunosti din asociatie ? ... la ce evenimente ai vrea sa mergi ? Ti-ar place sa mixezi ? ...daca da unde ? si pe ce ...., spune-ne despre tine cate ceva...bal bla

! si ..un mik raspuns pt nicotyn ...testul este doar pentru cei ce sunt dj sau vor sa devina ..astfel ..putem delimita djii de voluntari .

Muzica este plăcerea pe care mintea umană o simte din numărare fără să fie conştientă că numără.
Mesaj Re: Test 10 intrebari Scris: Joi Ian 15, 2009 4:09 pm
NiCoTyN
Neconectat
Fost membru
ATUNCI EU INTREB

CE CAUTAM PANA LA URMA SA AVEM IN ASOCIATIE?
Doar DJ'i sau MEMBRI CARE PROMOVEAZA MUZICA ELECTRONICA?

Deci ascultatori pot sa vina oricine? Am inteles eu gresit ? Dam test doar celor care vor sa intre in asociatie doar ca sa fie DJ? :?: :?: :?: :?:

Gangstere... ce rost are sa il intrebi pe unul care ii place minimalul enorm... sau chill out... sau mai stiu eu ce... ce BPM are trance-ul ??? Daca iti place un anume gen trebuie sa stii si partea tehnica? :?: :?: :?:

Si cu 3 exemple de playere.... mărci sau modele? (ti-am zis faza cu k800 :lol: :lol: )

Ţie... popor ingrat... nu-ţi va rămâne nici cenuşa mea !!!
Pagina 1 din 3 [ 25 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect  


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
Mergi la:  
Afişează mesajele din ultimele: Sortează după
cron

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Ora este UTC+02:00 UTC+2
subMerged by redhair