Prima pagină FAQ Autentificare
NightMusic.ro
Promoting Electronic Music
Pagina 1 din 2 [ 16 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect

Primul mesaj necitit Versiune printabilă
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator
Mesaj Am nevoie de oameni optimisti ! Scris: Mie Iul 08, 2009 2:22 am
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Scriu acest anunt in speranta ca voi gasi oameni optimisti cu care sa pot lucra, cu care sa pot comunica deschis si cu care sa pot asigura progresul Asociatiei.

Ideea aceasta a venit in urma faptului ca multi, dintre cei implicati in echipa pe de-a lungul timpului, au preferat sa evite a ajuta la rezolvarea problemelor aparute, lasandu-ma in general pe mine sa le rezolv pe toate. Desigur, nu s-a rezumat doar la atat. Pe parcurs, acele persoane, nefiind implicate constant si la bine si la rau, au ajuns sa critice dur activitatile, progresul si viitorul Asociatiei, din perspectiva necunoscatorului. Astfel, s-a ajuns ca persoanele ce pe buna dreptate nu au avut timp sa se implice mai mult in Asociatie, dar care ajutau, sa fie dezinformate sau chiar influentate negativ, lucru ce a declansat pareri negative asupra Asociatiei.

Cei ce reusesc in viata sunt cei optimisti, dar pe langa optimism mai este nevoie si de bun simt. Iar daca acel bun simt este eliminat progresiv datorita apartenentei la un grup de indivizi nesimtiti, se ajunge sa nu mai fii respectat si sustinut de catre grupul de oameni cu bun simt.

In Night Music am incercat sa existe permanent un grup de oameni cu bun simt, cei ce duc lipsa de aceasta calitate fiind inlaturati atunci cand au depasit limita maxima a tolerantei.

Dupa cum observati, de aceasta data vorbesc in numele meu, si nu in numele echipei, deoarece aceasta a fost viziunea mea personala asupra Asociatiei: bunul simt sa domine, nu sa fie inlaturat de catre cei ce duc lipsa. Ajung toti nesimtitii din viata de zi cu zi, ce reprezinta majoritatea populatiei! Nu este nevoie ca si Asociatia sa reflecte identic realitatea actuala. Preferabil ar fi ca noi sa construim o versiune imbunatatita a realitatii. Noi sa descoperim si sa mentinem oamenii ce merita in echipa noastra. Sa ne pese ! Sa nu copiem pe cei de succes, cu toate rautatile lor, doar pentru a atinge in scurt timp telul personal.

Daca nu ai prieteni, nu rezisti mult ! De ce ? Pentru ca majoritatea populatiei planetei este reprezentata de oameni egoisti, fara respect fata de cei de langa ei, ce inteleg libertatea prin a face absolut orice doresc ei chiar daca dauneaza celor din jur.

Repet, am nevoie de oameni optimisti ! Dovada reusitei optimismului reprezinta istoricul acestei initiative (Night Music), ce chiar daca are parte constant de rele si bune, a reprezentat, reprezinta si va reprezenta o victorie.

Rog chiar si pe cei din echipa actuala, ce se considera persoane optimiste, sa lase un mesaj mai jos. Astfel sa aratam tuturor ca vorba "Daca esti om bun, esti luat de prost" nu este valabila ca si generalizare, si ca putem ramane oameni buni la suflet si in intentii, chiar daca suntem testati din toate partile posibile..

Orice ne dorim, putem realiza! Dar in echipa este si mai usor, si mai rapid! Iar daca echipa este unita, este si mult mai placut !

Vrei sa faci parte din echipa Night Music ? Esti optimist ?
Mesaj Re: Am nevoie de oameni optimisti ! Scris: Mie Iul 08, 2009 6:28 am
DjGabi
Neconectat
Voluntar
Nu da prea bine discutii de genu asta pe forum, cel mai bine prezinti aceasta problema la sedinta!
As dori sa stiu ce s-a intamplat...
Ce te-a determinat sa spui lucrurile astea??

O jumatate de.............Tesla System!
Mesaj Re: Am nevoie de oameni optimisti ! Scris: Mie Iul 08, 2009 10:57 am
Vlado
Neconectat
Membru fondator
DjGabi scrie:
Nu da prea bine discutii de genu asta pe forum, cel mai bine prezinti aceasta problema la sedinta!
As dori sa stiu ce s-a intamplat...
Ce te-a determinat sa spui lucrurile astea??


Scrie mai sus, nu ma mai intereseaza ce da bine si ce nu. Trebuie sa stie toti ce scrie mai sus. Raspundeti doar la ceea ce s-a intrebat mai sus, fara offtopicuri.
Mesaj Re: Am nevoie de oameni optimisti ! Scris: Mie Iul 08, 2009 11:38 am
Ferdy
Neconectat
Voluntar
Am citit mesajul,insa nu stiu care sunt persoanele sau motivele in cauza care te-au determinat sa spui asa ceva.Dar in principal are mare dreptate Vlad si spun asta pentru ca trebuie sa fie oameni optimisti in asociatie,deschisi la minte,sustinatori ai acesteia si nu in ultimul rand sa faca parte din ea cu placere,ajutand-o la nevoie.
Nu ma declar optimist,insa de cand am intrat in aceasta asociatie am invatat lucruri noi si anume:
-sa fiu mai rabdator si mai intelegator(referindu-ma strict la comunicare)
-am devenit capabil sa am o responsabilitate
-am invatat sa ma implic,sa ajut si sa fiu cat se poate de mult de alaturi de Night Music.
Acum,nu va luati de mine,nu ma umflu in pene,chiar daca unii ce vor citi acest mesaj vor gandi astfel.Fac greseli,facem greseli,asta e,trebuie sa mergem mai departe.
Nu e deloc tarziu,este timp ca acest mesaj sa intre bine la cap la toti ceea care il citesc.
Daca am zis ceva gresit imi cer scuze,dar asta e parerea mea.
Si acum ca sa raspund la intrebare:Da,imi doresc sa fac parte din Night Music. :!:

Lucrez şi mă dedic developării de clipuri video pe YouTube.com !
http://www.youtube.com/IllusionEffect
Mesaj Re: Am nevoie de oameni optimisti ! Scris: Mie Iul 08, 2009 12:10 pm
Music_Radu
Neconectat
Membru activ
Be With Night Music ......We must be like a family :!: :!: :!:
Mesaj Re: Am nevoie de oameni optimisti ! Scris: Mie Iul 08, 2009 1:12 pm
DjGabi
Neconectat
Voluntar
1: Eram la topic...
2: Optimist am fost, sunt si voi fi

O jumatate de.............Tesla System!
Mesaj Re: Am nevoie de oameni optimisti ! Scris: Mie Iul 08, 2009 1:53 pm
bj3y
Neconectat
Membru fondator
daca am bani si prieteni, si sunt sanatos, sunt cel mai optimist :lol:

A day in without trance is wasted day of my life
Mesaj Re: Am nevoie de oameni optimisti ! Scris: Mie Iul 08, 2009 4:50 pm
phoenix
Neconectat
Voluntar
Optimist am fost, sunt și voi fi până o să pun mâinile pe piept cu o lumânare între ele :D ...doar că uneori sunt nebun de optimist :mrgreen: :mrgreen:
Cea ce am învățat de când sunt membru N.M. este responsabilitatea...nu că n-aș fi avut-o dar alta este când lucrezi în ECHIPĂ.
Trebuie să ne menținem în continuare scopul pe care l-am propus, atât individual cât și ca echipă.
ONE FOR ALL, AND ALL FOR ONE-asta înțeleg eu printr-o adevărată echipă...sunt nou venit dar după cum am văzut că se lucrează în această organizație și ce principii are știu că vom ajunge departe.
Nu trăiesc din părerile altora, cea ce și sfătuiesc să facă fiecare FI TU ÎNSUȚI, mie personal nu îmi pasă cum este lumea și cea ce spune...asemenea "căpcăuni" vor fi mereu. Și dacă vom avea "căpcăuni", lichele :lol: , zile cum vrei, care vor trage asociația în jos ușa deschisă și un șut în fund este moca.
Închei prin 3 concluzii:
-optimismul domină în asociație;
-dacă sunt membru...OFCOURSE;
-WE CAN DO IT :mrgreen:
Mesaj Re: Am nevoie de oameni optimisti ! Scris: Mie Iul 08, 2009 7:44 pm
Adynis
Neconectat
Voluntar
din cate vad, pe zi ce trece, apar din ce in ce mai multe probleme, si asta pt simplu fapt ca unii ajung unde ajung dupa ce sunt promovati de nightmusic si apoi dau cu sutul oricarei sperante/ajutor catre nm. In fine, nu consider ca simplu fapt ca suntem optimisti poate rezolva totul ...mai este nevoie si de vointa...si de respect si bun simt cum zicea vlad ...si de lucru in echipa + incurajare . Chiar daca aceasta problema nu poate fi rezolvata prin faptul ca suntem optimisti, acest lucru poate fi cheia de succes in ceea ce priveste gasirea solutiilor pt astfel de probleme .
De asemenea , sunt de acord cu gaby (cred ca el a zis...in caz de gresesc numele sorry) cu faptul ca aceste probleme nu ar trebui discutate pe forum.

Muzica este plăcerea pe care mintea umană o simte din numărare fără să fie conştientă că numără.
Mesaj Re: Am nevoie de oameni optimisti ! Scris: Mie Iul 08, 2009 9:12 pm
DjGabi
Neconectat
Voluntar
Adynis scrie:
De asemenea , sunt de acord cu gaby (cred ca el a zis...in caz de gresesc numele sorry) cu faptul ca aceste probleme nu ar trebui discutate pe forum.


ye :D

O jumatate de.............Tesla System!
Pagina 1 din 2 [ 16 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect  


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
Mergi la:  
Afişează mesajele din ultimele: Sortează după
cron

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Ora este UTC+02:00 UTC+2
subMerged by redhair