Prima pagină FAQ Autentificare
NightMusic.ro
Promoting Electronic Music
Pagina 1 din 1 [ 7 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect

Primul mesaj necitit Versiune printabilă
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori
Mesaj FL Studio Scris: Sâm Feb 14, 2009 6:45 pm
Todd
Neconectat
Voluntar
Ok deci FL Studio este un DAW in toata regula. Poti face absolut totul in el datorita suportului VSTi, sound recording ( Edison ) si toate alea alea. In mare parte e un program pentru incepatori, dar si pentru cei avansati. De ce incepatori ? e destul de "la subiect". E un fel de plansa de idei, unde poti realiza destul de rapid ce ai in cap datorita modului in care a fost gandit FL Studio -> loop patterns si a piano roll-ului, care iarasi este un tool extraordinar.

Bine, aici depinde si de fiecare cum e invatat, ce workflow are.
Si nu va opreste nimeni sa nu refaceti "ideea" conceputa in FL in alt program mai profesional.
Il puteti folosi cu alte programe prin Rewire.Exemple Cubase->FL Studio, Ableton Live -> FL studio.
Singurul dezavantaj FL este modul live. Desi are functia asta .. nu e chiar ce ar trebui sa fie. Deci sa nu-l luati pentru evenimente live :lol: ca va ardeti.

Alte detalii: calitatea sunetului a crescut considerabil de la versiunile precedente, unde userii se plangeau ca "vai suna ca o jucarie" , dar nici nu s-au chinuit sa mai ia demo-uri la versiunile noi. Cel putin versiunea 8, fiind cea recenta a adus niste imbunatatiri notabile. Au implementat si functia de clipuri audio cred ca de la versiunea 7, sa fie gen Cubase ( care nu am folosit-o niciodata :mrgreen: sau .. poate pt niste chestii pe ici colo ).

Cam asta e tot ce pot scoate din capul meu despre FL, daca aveti completari si altele vor rog sa postati :).

Side Note: Folosesc FL de ceva timp, e si main DAW pentru mine. M-am invatat cu el inca de la versiunea 3.5 cand suna ca plastic .. dar la nivelul meu de atunci era ametitor.

http://flstudio.image-line.com/

- dude .. you only did the beat and the bass ..
- yeah .. so ? do you need more ? because i can get more bass if you want ...
Mesaj Re: FL Studio Scris: Mar Iun 08, 2010 11:49 am
WaxGFX
Neconectat
Voluntar nou
Todd intr-un an vroiam sa ma apuc si eu de acest program ,dar cand am vazut ce e pe acolo ... am zis ca o las balta .Este greu doar ca trebuie sa iti explice cineva tehnicile de baza apoi iti dai singur seama :P
Mesaj Re: FL Studio Scris: Mar Iun 08, 2010 2:32 pm
Todd
Neconectat
Voluntar
asta zice fiecare.

puneti mana pe manual si dati-i drumul.

sansa de a fi cineva care sa-ti explice fata in fata e foarte mica fiindca suntem foarte secretosi si nu vrem sa ni se fure " painea " de toate zilele. Nu vom divulga niciodata secretele, in schimb vom sta cu urechile ciulite sa furam de la altii.

e ceva comun.

- dude .. you only did the beat and the bass ..
- yeah .. so ? do you need more ? because i can get more bass if you want ...
Mesaj Re: FL Studio Scris: Mie Iul 27, 2011 9:23 am
gabigabi
Neconectat
Voluntar nou
fl studio e cel mai bun, il folosesc de 3 ani de zile, iata creeatile mele: http://www.youtube.com/user/W8PProducer?feature=mhee. DECI daca vreti un prg de facut instrumentale de toate genurile cu o mini orga faceti minuni!
Mesaj Re: FL Studio Scris: Vin Iul 29, 2011 6:17 pm
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Sună destul de bine ceea ce ai realizat. Keep it up!
Mesaj Re: FL Studio Scris: Mar Aug 02, 2011 7:41 am
gabigabi
Neconectat
Voluntar nou
Vlado scrie:
Sună destul de bine ceea ce ai realizat. Keep it up!

multumesc omu'! :D
Mesaj Re: FL Studio Scris: Mie Aug 03, 2011 10:15 am
anamaria89
Neconectat
Voluntar nou
gabigabi scrie:
fl studio e cel mai bun, il folosesc de 3 ani de zile, iata creeatile mele: http://www.youtube.com/user/W8PProducer?feature=mhee. DECI daca vreti un prg de facut instrumentale de toate genurile cu o mini orga faceti minuni!

chiar sunt faine negativele. tine-o tot asa. Si eu folosesc acest program, momentan sunt novice, mai am de lucru :D
Pagina 1 din 1 [ 7 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect  


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
Mergi la:  
Afişează mesajele din ultimele: Sortează după
cron

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Ora este UTC+02:00 UTC+2
subMerged by redhair